Objekt hotelu vzniká rekonstrukcí historických budov bývalého družstevního Lihovaru. Historie objektu sahá až do 16. stol., kdy se objevují prví písemné zmínky o již zavedené výrobě potravinářského lihu páleného z brambor. Písemné doklady z r. 1877 hovoří o lihovaru jako o součásti telčského velkostatku, jehož vlastníkem byl Leopold IV. Podstatzký z Lichtenštejna. V dalším průběhu let se vlastníci střídali a po zestátnění v r. 1945 byl objekt součástí podniků na výrobu bramborového lihu. V r. 1969 byla zřízena pěstitelská pálenice – pálila se hlavně slivovice a režná pálenka.
Rekonstrukci, která byla zahájena v r. 1977, se už dokončit nepodařilo. Objekt chátral až do r. 1995, kdy jej koupili manželé Antoňovi, jako ruinu určenou k demolici. Okamžitě byla zahájena náročná rekonstrukce a přestavba na bezbariérový hotelový komplex. Ing. arch. Michael Klang, autor rekonstrukce, nepopírá původní účel stavby. Proč také zakrývat to, co je pro něj charakteristické. Prvním plodem snahy vybudovat originální hotelové zařízení byla restaurace Lihovar. Dále přestavba pokračovala vybudováním ubytovací kapacity 42 pokojů s celkovým počtem 92 lůžek, konferenčních a rekreačních prostor. S tuto kapacitou se hotel stal největším hotelovým zařízením v Telči a okolí. Celý objekt je koncipován jako bezbariérový hotel na klidném a přitom perfektně přístupném místě se snadným přístupem do historického jádra města a zároveň s přímým napojením na četné turistické a cyklistické trasy.
Poloha - dostupnost
Dostupnost Hotelu Antoň je velice snadná. Budova se nachází, přímo vedle zámeckého parku, v těsné blízkosti historického jádra města Telč, které je od roku 1992 zapsané na seznamu světového dědictví památek UNESCO. V sousedství se nachází centrální parkoviště, které je umístěno na trase městského okruhu spojujícího silnici České Budějovice - Brno.
Rezervujte si nezávazně pobyt v tomto zařízení. Prověříme kapacitu a případně Vám nabídneme alternativní možnosti pro Vaši akci.